Představujeme trenéra: Ondřej Wágner

21.01.2025 19:00

Začátek nového roku je časem, kdy nejen přemýšlíme o cílech a plánech, ale také hledáme způsoby, jak zlepšit naše fungování. Rozhodli jsme se být otevřenější a transparentnější, protože věříme, že důvěra je základem všech našich vztahů – ať už s hráči, rodiči nebo komunitou. Proto přicházíme s novým seriálem, ve kterém vám postupně představíme naše trenéry.

Tito lidé stojí za vývojem vašich dětí, předávají jim své zkušenosti, dovednosti i hodnoty. Někteří byli skvělými hráči, jiní mají dar komunikace, taktického uvažování nebo prostě dobré srdce a chuť pomáhat. Společně tvoří tým, který se snaží děti nejen rozvíjet jako hráče, ale také formovat jako osobnosti.

Ondřej Wágner: Trenér srdcem i duší

Prvním, koho vám chceme představit, je Ondřej Wágner – dlouholetý trenér mladších žáků. Ondřej je ukázkovým příkladem člověka, který svou lásku k dětem a florbalu přetavil v pevné místo v našem klubu. Začínal jako tatínek hráče, který chtěl být užitečný. Dnes je z něj stabilní pilíř našeho trenérského týmu, kterému děti důvěřují a kterého rodiče oceňují.

Ondřej nejen trénuje, ale také přináší do týmu radost, klid a odhodlání. Sám říká:

"Když vidím, jak se děti zlepšují a mají radost ze hry, je to ta největší odměna. Florbal je sice sport, ale já se snažím, aby si děti odnášely i něco víc – kamarádství, respekt k soupeři a chuť překonávat překážky."

Otázky pro trenéry:

  1. Jak dlouho se věnuješ florbalu a jaká byla tvoje cesta k trénování?
  2. Jak jsi se dostal k FbC Jazzmani Žatec a co tě na tomto klubu nejvíce baví?
  3. Co považuješ za svůj největší úspěch ve florbale jako hráč nebo trenér?
  4. Jak bys popsal svůj trenérský styl a přístup k hráčům?
  5. Co tě motivuje vést a rozvíjet mladé hráče?
  6. Jaký je tvůj cíl nebo vize, kterou bys chtěl s týmem dosáhnout?
  7. Jaké vlastnosti by měl mít ideální hráč a jak se je snažíš u svých svěřenců rozvíjet?
  8. Jak vypadá tvůj oblíbený tréninkový den? Máš nějaké speciální metody nebo tréninkové techniky?
  9. Co podle tebe dělá FbC Jazzmani Žatec jedinečným klubem?
  10. Jak trávíš svůj volný čas mimo florbal? Máš jiné sporty nebo koníčky, kterým se věnuješ?
  11. Co bys vzkázal rodičům a hráčům, kteří se rozhodují o vstupu do našeho klubu?

Ondřej:

  1. Florbalu se věnuji asi osm let a k trénování mě přivedli moje děti.
  2. K jazz jsem se dostal přes moje děti, kteří zde hráli (a hrají dodnes). A co mě na klubu baví?
  3. Určíte ta energie a chuť těch dětí, kteří se snaží na maximum dělat sport, který mají rádi.
  4. Trénuji mladší žáky a můj největší úspěch se pravidelně opakuje: na začátku sezony formuji team který vznikne z nově příchozích elevků a zbytku mladších žáků a na konci sezóny s tímto teamem porážíme jednoho soupeře za druhým.
  5. Můj trenérský styl je jednoduchý, beru ty hráče za své a podle toho se k nim chovám, chci, aby šli z tréninku a už se těšili na další.
  6. Pěkná otázka, co mě motivuje? Přijdu na trénink a před halou stojí komplet team a těší se na trénink. V dnešní době zahodí mobily, tablety a jdou hrát florbal, jen tak, nikdo je nepřemlouvá, chtějí, to je motivace.
  7. Můj cíl? Jednoduché, předat dále do starších žáků kluky připravené plnit další náročné výzvy
  8. Ideální hráč je ten, který bojuje za team, a nejen za sebe, můj oblíbený tréninkový den je každé úterý a čtvrtek a speciální metody fakt nemám, každý trénink je přizpůsobený hráčům na míru.
  9. Jazz jsou klub, kde se každý zná a navzájem si pomáhá, taková rodinná atmosféra, super.
  10. Můj volný čas dělím mezi zahrádku, kolo, rodinu a motorky. Na zahradě relaxuju, na kole jezdím dálkové trasy, s rodinou podnikáme, co se dá a na motorkách jezdím, sbírám historické kousky a renovuji je.
  11. Pojďte k nám a staňte se JAZZ, bude to na celý život.

Děkujeme Ondro!

Zpět

Kontakt

FbC Jazzmani Žatec
Dukelská 1691, Žatec 438 01
IČ 01192183

+420732601280

© 2015 Všechna práva vyhrazena TOVO INDAHOUSE

Vytvořeno službou Webnode